Najważniejsze informacje na temat

Ginekologia

1.PROWADZENIE CIĄŻY

Przyszłe mamy, które mają problemy zdrowotne podczas ciąży mogą być pewne, iż uczynimy wszystko, by w sposób bezpieczny i zgodny z najnowszą wiedzą położniczą doprowadzić je do szczęśliwego rozwiązania.

Konsultacja lekarska to spotkanie pacjenta z lekarzem odbywające się w celu uzyskania porady zdrowotnej lub rozpoczęcia leczenia. Konsultacje lekarskie są bardzo ważne, gdyż jest to okazja dla lekarza, by zbadać objawy występujące u pacjenta, a także zidentyfikować przyczyny jego złego stanu zdrowia.

Metoda 4D pozwala oglądać poruszające się dziecko w łonie matki. USG w projekcji 3D/4D jest wspaniałą pamiątką dla przyszłych rodziców. Badanie USG 3D/4D nie stanowi osobnego badania. Podgląd 3D/4D może być wyświetlony podczas każdego badania w ciąży na prośbę przyszłych rodziców.

USG piersi to jedno z badań obrazowych – czyli takich, które pozwalają w nieinwazyjny sposób zajrzeć do wnętrza ciała – wykonywanych najczęściej. Przeprowadza się je bowiem nie tylko wtedy, gdy pojawi się ku temu konkretny powód (np. wyczuwalny pod palcami guzek), ale też profilaktycznie. Niestety, wciąż jeszcze za mało kobiet w Polsce docenia znaczenie regularnego poddawania się ultrasonografii, choć jest to przecież jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z rakiem piersi.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to jeden z częstszych rodzajów inkontynencji moczowej, dotyczący przede wszystkim kobiet, ale także mężczyzn. Objawia się mimowolnym wyciekiem moczu spowodowanym nagłym zwiększeniem ciśnienia w jamie brzusznej, niepoprzedzonym parciem na pęcherz. Początkowo można zauważyć wyłącznie niewielkie popuszczanie moczu przy kaszlu bądź kichaniu, które z czasem – nieleczone – zmienia się w poważniejszy problem.

Jest to zabieg poprawiający elastyczność pochwy z zastosowaniem lasera Er:YAG. Metoda ta oparta jest na fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową tkanki powodując ich ogrzanie oraz zawartego w nich kolagenu. Proces ten powoduje, że włókna stają się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji powoduje kurczenie i zmniejszanie naświetlanej tkanki.

W czasie zabiegu dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej – pochwa zostaje w znacznym stopniu odnowiona – kolagen odpowiada m.in. za obkurczenie ścian i większą sprężystość. Wiązka laserowa wpływa również na produkcję glikogenu, od którego zależy stan nawilżenia pochwy.

Jedną z najbardziej popularnych oraz wykazujących największą skuteczność metod na usuwanie blizny po cesarce jest poddanie jej laseroterapii. Co to właściwie oznacza? Bliznę po cesarskim cięciu podczas zabiegu laseroterapii naświetla się mikrowiązkami laseru, a te skrupulatnie i precyzyjnie przenikają w głąb skóry.

Laseroterapia ma bardzo wiele zastosowań. Doskonale sprawdza się również w procesie odbudowy i regeneracji blizn. Zabiegi laserowe przyspiesza proces gojenia oraz regeneracji tkanek, usprawnia mikrokrążenie w okolicy rany, a także przyspiesza syntezę kolagenu.